Podzim

Na podzim, když sluníčko ztrácí svoji sílu, když listí padá, zem se k spánku ukládá, my děti neleníme, tvoříme z přírodnin a dovádíme, pozorujeme a poznáváme přírodu.

Do brněnských divadel jezdíme během roku čtyřikrát, zejména do divadla „RADOST“. A to pak máme teprve radost, pěkné oblečení, společenské chování, skvělé zážitky.

V tomto období jezdíme také na předplavecký výcvik do vyškovského Aquaparku.

Zima

Málokdy "Martin" přiveze nám sníh, abychom mohly jezdit na saních. Zimá nám sněhové peřiny v minulosti mnoho nedodala, ale letos se velká peřina roztrhala, tak veliká, že nás bílá barva už vůbec nebavila.

Věnujeme se besídkovým přípravám, učení a hrám. A když již je po "Mikuláši", roste v nás natěšení na vánoce, to největší v celém roce.

Pro radost rodiny, bětšinou bez "dřiny", s lehkostí sněhové vločky, zatančíme, zazpíváme s rozesmátými očky. A celá rodina, na místo do kina, spěchá za svými šikovnými "cvrčky". Společně u stromečku, při zpěvu koled rozbalíme dárečky a popřejeme si Veselé vánoce.

Zpravidla koncem ledna jdeme my předškolní děti k zápisu do první třídy, do ZŠ Šaratice. Na školu jsme připravené, aktovky jsou nakoupené, těšíme se velice, letos je nás pětice.

Vysáňkovaní a vybobovaní jsme netrpělivě čekali na jaro a sluníčko, na barevný svět na první jarní květ.

Jaro

Na jaře když první vstává (tráva) , sníh si z hlavy setřepává, neleníme, kreslíme, zpíváme, cvičíme a soutěžíme. Do přírody nás to láká, už v zimě stavěli jsme sněhuláka. Nyní za ptáčky, zvířátky a kytičkami, do polí a luk ,chodí s námi ruku v ruce holčička i kluk.

A pak v máji, májíčku, po dubnovém deštíčku a malovaném vajíčku, chystáme básničku, písničku, opět pro rodiče, prarodiče, sourozence, matičku. K svátku matek nejen divadlo a písničky, ale také papírové přáníčko, nebo kytičky.

Nastal čas školních výletů. Zpravidla jezdíme střídavě do ZOO v Hodoníně nebo do ZOO koutku ve Vyškově. Jezdíme s mateřskými školami Hostěrádky Rešova a Šaratice autobusem. Zvířátka máme rádi, jsou to naši kamarádi.

V minulosti jsme byli na brněnské přehradě a příště pojedeme zas.

Léto

dovádíme na zahradě s rodiči a sourozenci pospolu, soutěžíme, opékáme špekáčky, popíjíme „kofolu“.

Medaile a diplomy jsou rozdány, předškoláci na školáky pasováni, vše snědeno a vypito, zbývá již jen přání veselého, sluncem a vodou protknutého a bezúrazového léta, bez odřenin, bez uštknutí plazů a utržených vazů, maminkám pak nervy jak z provazů.

HEZKÉ PRÁZDNINY ať již u vod tuzemských, či mořských.

2005 © Mateřská škola Zbýšov
Nostalgie ředitelky